O nás

Ovčí babička - Pohádkové spaní a ruční výroba

 

Jsme přátelé, kteří v jedné dílně v malé vesničce u Brna ručně vyrábí přikrývky z ovčí vlny. Fungujeme už více než čtyři roky, ale teprve v tomto roce se otevíráme veřejnosti. Předtím jsme fungovali přes naše známé, přes Facebook a trochu nešikovně po telefonu (když teda “někdo” měl to štěstí, že se o nás “někde” dozvěděl - díky všem, kteří to i přes naší “kostnatost” nevzdali a přikrývku si od nás zakoupili). 

 

Na nápad šít přikrývky z ovčí vlny přišel Honza. Již delší dobu se pohyboval mezi lidmi z textilních oborů a pohrával si s myšlenkou využití ovčí vlny jako materiálu v textilním průmyslu a stavebnictví. Nakonec se ale rozhodl navázat na dlouhodobou tradici Brněnského vlnařství výrobou přikrývek.

 

Proč tak dlouhá doba? Proč se až po více než čtyřech letech otevíráme veřejnosti? Jednoduše jsme chtěli naše přikrývky přivést k dokonalosti :). Neustále jsme se snažili vyladit všechny detaily, postupy výroby a vyvinout přikrývky, které umožní co nejkvalitnější a nepřerušovaný spánek. Tak proto až teď.

 

Věříme v tradiční ruční výrobu. Některé naše stroje na kterých přikrývky zpracováváme už mají skoro sto let, a už předtím sloužily k výrobě přikrývek z ovčí vlny v Brně a okolí. Navazujeme tedy na jejich tradici a na tradici zpracování ovčí vlny v Jihomoravském kraji obecně. Ruční výroba je na přikrývkách znát, každá je originál. Když položíte dvě naše přikrývky vedle sebe a dobře se podíváte tak možná najdete drobné rozdíly. Nejsou všechny stejné jako když celý proces výroby vytváří automatizovaně stroj ve velkovýrobě. Každá naše přikrývka je dělaná poctivě a s láskou. Rozdíl oproti strojové velkovýrobě poznáte hlavně při spánku :)

 

A proč si říkáme Ovčí babička? Protože šijeme pohádkové přikrývky :). Pod našimi přikrývkami opravdu zažijete pohádkový spánek. A že je to potřeba, spánkem strávíme mnohdy až třetinu svého života (v číslech je to 20 let a více). Tak proč spát nekvalitně? 

 

Děkujeme za Váš zájem!

Tým OB